+90532 588 32 91

Sosyal Medyada Biz}

Güngören Endüstriyel Mutfak

Güngören Endüstriyel Mutfak

İşletmeniz için endüstriyel fırın seçerken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Ev tipi kullanıma uygun fırınlar endüstriyel mutfaklar için yeterli olmaz. Teknolojinin de etkisiyle endüstriyel fırınlarda standart fırın işlevinin dışında, ızgara, kuru ya da buharlı pişirme gibi işlemler de yapılabilmektedir.

Endüstriyel Mutfaklar İçin Fırın Seçmek

Güngören endüstriyel mutfak için fırın seçerken ilk yapmanız gereken enerji türünü belirlemektir, gazlı ya da elektrikli olabilir. İşletmenizde fırını hangi amaçla kullanacağınız bu konuda karar verme açısından önemlidir. Eğer fırın sık kullanılacak ve yüksek ısı gerektiren yemekler pişirilecekse gazlı, daha düşük ısılı ve yavaş pişirme yeterli olacaksa elektrikli fırınlar daha uygun oacaktır.

Diğer bir konu ise fırın türünü seçmektir. Pişirme sırasında yüksek buhar kullanma ihtiyacınız varsa buharlı fırın, daha genel bir kullanım söz konusu ise konveksiyonlu fırın tercih etmelisiniz.

Restoranlar için tercih edilecek fırınların her çeşit pişirme işlemini yapabilen özellikte olması uygundur. Mutfağı çok yoğun çalıştığı restoranlar için ayrıca kendi kendini temizleme özelliği olan bir fırın seçmek ideal olacaktır.

Steak house tarzı işletmeler için fırının eti kurutmayacak hatta mühürleme, ızgara, tandır, barbekü gibi pişirme yöntemlerinin de yapılabildiği özellikte olması avantajlı olacaktır.

Ekmek fırını ya da pastane gibi işletmelerdeki en önemli endüstriyel mutfak ekipmanı fırınlardır. Bu işletmelerde her türlü pişirme işlevini yapabilen fırınlar tercih edilebilir. Ayrıca amaca özel olarak üretilen kombi fırınlar da tercih edilebilir.

31 Aralık 2020
102 kez görüntülendi