+90532 588 32 91

Sosyal Medyada Biz}

Esenyurt Endüstriyel Mutfak

Esenyurt Endüstriyel Mutfak

Esenyurt endüstriyel mutfak çeşitlerinden birisi de fabrika mutfaklarıdır. Fabrikalarda üretilen ürün türüne göre mutfağın kurulacağı yer de değişir. Eğer kimyasal ürünler üretiliyorsa mutfağın kesinlikle fabrikanın imalat alanında olabilecek en uzak yere kurulması gerekir.

Fabrika Mutfağının Özellikleri

Fabrikalardaki endüstriyel mutfaklar toplu yemek üretilecek yerler olduğu için ekipmanların eksiksiz olması çok önemlidir.

Kullanılacak tezgah türü ve sayısını seçerken ayrıntılı düşünmek gerekir. Et hazırlık bölümü, sebze hazırlık bölümü, hamur hazırlık bölümü gibi yeterli genişlikte ayrı ayrı tezgahlar bulunmalıdır. Mutfağın et hazırlık bölümlerinde, kıyma makineleri,kemik testereleri bulunur. Sebze hazırlık bölümüleri için doğrama makineleri vardır. Hamur hazırlık bölümlerinde ise yoğurma makinesi gibi ekipmanlar bulunur.

Fabrika mutfaklarının önemli bi diğer alanı da pişirme alanıdır. Özellikle ocakların ve tencelerin bulunduğu alanda hazırlık aşaması tamamlanan yemekler pişirilir.  

Yiyeceklerin hazırlanıp, pişirilip, servis edilmesinden sonra tüm bu işlemlerin tekrarlanabilmesi için kullanılan tabakların, kazanların, tüm malzemelerin yıkanıp temizlenmesi gerekir. Bunun için de mutfakta bulaşık alanı yapılması gerekir. Bulaşık alanında ihtiyaca göre evyeli tezgahlar ve kazan yıkama makinesi gibi çeşitli endüstriyel bulaşık makineri kullanılmalıdır.

Özsan endüstriyel mutfak olarak İstanbul’da 40 yılı aşkın sektörel tecrübemizle hizmetinizdeyiz. Her boyuttaki endüstriyel mutfak projesini uygulayabilecek kapasiteye sahibiz. Her çeşit endüstriyel mutfak ekipmanı ihtiyacınız için geniş ürün yelpazemiz ve her bütçeye uygun fiyatlarımıza bakmadan karar vermeyin.